Životinje
S


Bizarro Earth

Predznaci: U Argentini rođeno jare s licem koje liči na đavolje

Predznaci: U Argentini rođeno jare s licem koje liči na đavolje

Na farmi u argentinskom gradu San Luis rođeno je jare sa licem koje naliči đavoljem. Vlasnici ne znaju zašto je nastala deformacija na licu njihovog ljubimca,
piše „San”.

Na objavljenom snimku je vidi se „jare iz pakla“ koje se rodilo mrtvo. Javnost je zainteresovala životinja nakon što je farmerova ćerka objavila na internetu video sa zagonetnim mladuncem.


Bizarro Earth

Koza terorizira firmu u Koloradu: Porazbijala stakla na ulaznim vratima

Koza terorizira firmu u Koloradu: Porazbijala stakla na ulaznim vratima
Radnici jedne firme u Louisvilleu, u Koloradu došli su na posao u ponedjeljak ujutro gdje ih je dočekalo potpuno razbijeno staklo na ulaznim vratima ureda. Zapravo, na vratima i na velikom staklenom prozoru pored. Kad su pogledali snimku nadzorne kamere da vide tko je luđak koji je razbio staklo, a nije ništa ukrao, vidjeli su samo jednu jako bijesnu kozu kojoj je, barem se tako čini iz videa, životna misija bila razbiti to staklo.

Argonics Inc. objavili su snimku na svom Facebook profilu, a na njoj se može vidjeti životinja kako prvo neumorno nabija rogovima u staklena vrata, a kad se ona napokon razbiju na trenutak pobjegne. No, ubrzo se vraća, jer očito nije dovršila posao. Naime, odlazi do velikog staklenog prozora koji se nalazi odmah pored, i također ga počne napadati, dok se i on napokon ne raspadne. Da stvar bude čudnija, koza nije sama; čitavo vrijeme gledaju je druge koze.


Sheeple

Turska: Skokom s litice u provaliju 80 ovaca izvršilo samoubistvo

Turska: Skokom s litice u provaliju 80 ovaca izvršilo samoubistvo

U turskom gradu Muradije je 80 ovaca izvršilo masovno samoubistvo skočivši sa litice u provaliju,
saopštili su turski mediji.

Kako se navodi, prvo je jedna ovca skočila u provaliju, nakon čega je još 79 ovaca uradilo isto.

Pastir koji je čuvao ovce rekao je da je pokušao je da spreči ovu tragediju, ali je, kako kaže, zakasnio.

„Odveo sam ovce na ispašu. Međutim, jedna se odvojila i došetala do litice, nakon čega je skočila. Odmah za njom su to učinile i sve ostale ovce. Pokušao sam da presečem put jednom broju ovaca, ali kako sam im prišao, one su sve skočile“, požalio se on.

Mediji navode i da se pastir potražio pomoć od lokalnih vlasti zbog ovog slučaja.


Komentar: Ova neobična pojava nije usamljena, a neke od tekstova o masovnom samoubistvu životinja možete ovdje pogledati:


Mr. Potato

Tinejdžer preživio napad medvjeda nakon što se probudio s glavom u medvjeđim čeljustima

Tinejdžer preživio napad medvjeda nakon što se probudio sa glavom u medvjeđim čeljustima
© UPI
Tinejdžer se rano jutros probudio u kampu u Koloradu da bi sa užasom shvatio da mu je glava u medveđim čeljustima i da ga zver pokušava odvući u svoju jazbinu, piše „CBS njuz“.

Dilan (19) je spavao na otvorenom na ranču Glejšer Vjuv, oko 80 kilometara severozapadno od Denvera. Probudio se kad je čuo „krckavi zvuk“. Onda je osetio bol i shvatio da mu je medved zubima zagrizao glavu, te da ga pokušava izvući iz vreće za spavanje.

- Mladić je počeo da udara medveda, osoblje Parka Kolorado ga je čulo i zajedno su oterali zver - izjavila je portparolka parka Dženifer Čerčil.

Dilanu su povrede sanirane u bolnici, nakon čega je pušten.

- Nikada nisam ni pomislio da bi me napao medved. Probudilo me krckanje i bol. Medved me držao čeljustima za glavu i vukao po tlu - rekao je mladić za CBS Denver.

Borio se protiv medveda svom snagom.

- Udarao sam ga što sam jače mogao. Napipao sam mu oko i počeo da ga bodem prstom. Vukao me je tri metra pre nego što sam uspeo da se izvučem iz njegove čeljusti - naveo je Dilan.

Fish

U kanadskim vodama pronađeno je 7 mrtvih kitova

proteklih nekoliko nedelja pronađeno je 7 mrtvih severnoatlantskih arktičkih kitova što se smatra katastrofom, s obzirom na to da se radi o jednoj od najugroženijih vrsta kitova
© Marine Education, Rehabilitation and Research Institute

U Zalivu Sen Loren u Kanadi proteklih nekoliko nedelja pronađeno je 7 mrtvih severnoatlantskih arktičkih kitova što se smatra katastrofom, s obzirom na to da se radi o jednoj od najugroženijih vrsta kitova.


Prvi kit spažen je u junu, a kroz mesec dana, pojavilo se još 6 sličnih izveštaja. "To je strašno. Mislim da je ovo najveći pomor ove vrste do sada", rekla je biolog Tonja Vimer.

Severnoatlantski arktički kit živi duž obala Kanade i SAD-a i mogu da dostignu dužinu od 16 metara. Veruje se da ih je na svetu ostalo oko 525.

Dva uginula kita su bile ženke stasale za reprodukciju. "Tokom života imaju od 5 do 10 beba, ali to se sada neće desiti", kaže Vimer.

Kako nema jasnog razloga za ovaj pomor, tim naučnika, patologa i veterinara je u trci sa vremenom ne bi li otkrili šta se događa kitovima.


Mr. Potato

Ratoborna vrana napada poštare u Vankuveru

Ratoborna vrana napada poštare u Vankuveru

Kanadski poštanski servis prekinuo je dostavu pošte u jedan deo Vankuvera zbog vrane koja napada poštare,
saopšteno je iz kanadskog servisa.

U saopštenju se navodi da vrana poštarima pravi problem prilikom dostave pošte na tri adrese u istočnom delu grada, da "sleće na njih i da ih kljuca". Jedan poštar je prokrvario u jednom takvom napadu.

Portparol "Kanadskih pošta" Fil Lego istakao je da je bezbednost zaposlenih na prvom mjestu i da će pošta biti dostavljena i na te tri adrese "čim to bezbednosni uslovi dozvole", a do tada savjetuju građanima da svoje pošiljke preuzimaju u najbližoj zgradi pošte, prenosi AFP.

Veruje se da je vrana, koja u istočnom delu Vankuvera pravi problem poštarima, ista ona vrana koja je postala čuvena po tome što je 2016. godine ukrala nož sa mesta zločina, ulazila u metro i ranije ovog meseca napala jednu ženu u "Mekdonaldsu" s namerom da joj otme doručak.

Mr. Potato

Ljutiti slon divljao na festivalu u Indiji

Ljutiti slon divljao na festivalu u Indiji

Slon, koji je bio atrakcija na jednom festivalu u indijskoj državi Kerela, pobjesnio je i krenuo da lomi sve pred sobom, a najgore je prošao jedan parkiran auto.


Srećom, niko nije povrijeđen tokom ovog izliva bjesa, u kom su stradali i obližnji motocikli, a oni koji nisu vlasnici oštećenih vozila imali su dodatnu atrakciju.

Nije poznato šta je isprovociralo životinju ali se srećom brzo smirila.

"Bilo šta je moglo da bude uzrok. Neočekivano visoka temperatura, buka ili gužva su mogli da budu okidači za nasilje", rekao je posjetilac koji je snimio cijeli događaj.

Slon se nakon završenog igranja sa prvim kolima okrenuo prema motociklima i drugom autu dok je vlasnik mogao samo da se nada da će što prije završiti svoj pohod na vozila.


Sheeple

Predznaci: U Južnoj Africi rođeno jagnje koje podsjeća na čovjeka

Predznaci: U Južnoj Africi rođeno jagnje koje podsjeća na čovjeka

Na jednoj od farmi u selu Ledi Frer ovca je rodila jagnje koje podseća na čoveka, što je izazvalo paniku među lokalnim stanovništvom,
piše južnoafrički list IOL.

Prema informacijama izdanja, seljani veruju da takvo biće nije moglo da ugleda svetlost dana bez mešanja „tamnih sila“. Kako bi se meštani umirili, u Ledi Frer je otišao šef veterinarske službe Istočno kapske provincije.

Veterinar je objasnio da je mrtvorođeno jagnje zaista podsećalo na čoveka, ali da ono nema nikakve veze sa ljudima.

„Ovcu je u ranoj bremenitosti zarazila groznica ’rift veli‘. Svi znaci ukazuju da je u ranoj fazi razvoj ploda bio nepravilan zbog virusne infekcije“, objasnio je veterinar.

Šef službe je naglasio da ovca ima 28 pari hromozoma, a čovek ima 23 para, te zato ne može biti govora ni o kakvom polučoveku-poluovci.

Butterfly

Sibir doživljava invaziju leptira

Sibir doživljava invaziju leptira
© anzhorik
Od početka juna invazija leptira zahvatila je ruske gradove Tomsk i Novosibirsk, izjavio je šef odeljenja za zoologiju beskičmenjaka na Univerzitetu u Tomsku Vladimir Romanenko.

On je rekao da je prilično normalno da broj leptira raste iz godine u godinu i da u tome nema ništa čudno.

Romanenko tvrdi da će broj leptira da poraste, sve do njihovog standardnog broja, koji je "ogroman", prenosi "Sputnjik".

Vrsta "glogov belac" predstavlja velikog leptira, sa belim krilima i istaknutim crnim venama.

Ova vrsta je uobičajena u Evropi, Aziji i Severnoj Americi, ali je izumrla u Velikoj Britaniji i na severu Skandinavije. U Evropi se iz Francuske povlači u Holandiju.


Bizarro Earth

Tokom trke na Aljasci medvjed ubio 16-godišnjeg dječaka

Medvjed

Mrki medved je usmrtio 16-godišnjeg dečaka tokom trke u planinskom trčanju na Aljasci,
saopštile su danas lokalne vlasti. Identitet žrtve nije saopšten.

Trka se održavala juče, između Enkoridža i Girdvuda. Takmičar je prešao pola staze kada je poslao sms poruku da ga juri medved.
Medvjed
© Devin Kelly / Alaska Dispatch News
Spasioci koji su krenuli u potragu našli su ostatke dečaka. Rendžeri su pucali na medveda i pogodili ga u glavu, ali je životinja uspela da pobegne.