corporate media
Ako čitate ovaj članak, to je najvjerojatnije rezultat niza događaja u vašem životu koji su privukli vaše zanimanje i pažnju u svezi činjenice da je naš svijet prilično drugačiji od onoga što su nam rekli naši učitelji u školi, novinski mediji, Hollywood i političari.

U nekom trenutku ste, iz bilo kojeg razloga, shvatili da su općeprihvaćena uvjerenja o onome što se događa u našem društvu lažna/pogrešna. Alati s kojima su ljudi poučeni da se informiraju o svojoj vladi, svojoj naciji i svom svijetu nisu samo puni netočnosti, već i namjernih iskrivljenja, a razlozi za to se kreću od razloga zbog kojih smo započeli ratove do načina na koji naši politički sustavi djeluju, do tamo gdje zapravo leži stvarna moć i vlast, do načina na koji se države i vlade zapravo ponašaju u svijetu.

Ova je svjesnost došla sa stupnjem otuđenosti. Ako ne prihvaćate iste opće prihvaćene priče o svijetu kao vaši prijatelji, bliski ljudi i vršnjaci, dolazite u situacije da se ne možete s njima povezati na nekim razinama, što može uzrokovati osjećaj nedostatka intimnosti u tim područjima. Možda ste se i vi osjećali kao autsajder u razgovorima o politici ili drugim kontroverznim pitanjima, možda ste zbog toga izgubili i stare prijatelje.

Ali niste zbog toga odustali. Nekima od nas važnije je biti posvećen istini nego biti dio većine. Vi ste jedan od tih ljudi.

Tako da vam želim reći hvala. Iskreno. Hvala vam od srca. Na koljenima sam zahvalan svima onima koji se odluče za odbijanje sudjelovanja u širenju lažnih narativa koji prožimaju naše društvo. To je najvažnija bitka u kojoj se moguće boriti. Najvažnija bitka koja se ikada vodila.

Nema ništa važnije od ove borbe. Naša vrsta je na sigurnoj putanji prema orvelijanskoj distopiji ako nas prije toga klimatski kolaps ili nuklearni rat ne pošalju u vrijeme dinosaura, a jedino što nas može izbaciti s tog puta su ljudi koji koriste snagu njihovog broja kako bi prisilili prestanak ugnjetavajućeg, ekocidnog i omnicidalnog statusa quo.

Ali oni to ne znaju. Ljudi ne koriste snagu svoje brojnosti kako bi zaustavili opresivan, ekocidni, omnicidalni status quo, jer ih to ne zanima. Zašto ih to ne zanima? Budući da su njihovi umovi masovno izmanipulirani od istih ljudi kojima je postojanje tog statusa quo dalo ogromnu moć i bogatstvo.

Sve najveće dileme čovječanstva na kraju su posljedice činjenice da je propaganda daleko više sveprisutna i puno naprednija nego što većina ljudi to shvaća.

I to nije njihova krivnja. Ne baš. Nitko vas u školi ne uči da će tijekom cijelog vašeg života vaši plutokratski nadmoćnici raditi na kontroli misli u vašoj glavi pomoću visoko sofisticiranog arsenala psiholoških operacija upletenih u vaš um putem njihove gotovo potpune kontrole medija. Nitko vas kao dijete ne upozorava da ćete, ako ikada poželite odrasti, najprije morati izbaciti ogromnu mrežu laži iz glave koje su od rođenja namjerno infiltrirane u vašu svijest.

Ali njihovi trikovi nisu djelovali na vama. Pronašli ste svoj izlaz iz matrice obmane. Nije bilo lako i nije bilo ugodno, ali uspjeli ste. I sada ste spremni za borbu.

I borili ste se. Vi ste već činili sve što možete kako biste podijelili informacije koje suzbijaju dezinformacije, dajući sve od sebe da bacite pijesak u zupčanike propagandnog stroja i pokažete ljudima male pukotine u kodu matrice u nadi da će neki lagani spavač možda primijetiti to i početi se buditi iz sna. Ne trebate mene da vam kažem da to činite, jer je to očigledno svima koji vide kroz iluziju. Vi to već radite.

I nastavit ćete to raditi. I postati ćete bolji u tome.

I postat ćete bolji u tome jer ćete nastaviti učiti i stjecati sve bolje i bolje razumijevanje načina na koji djeluje ugnjetavački stroj, tako da ga možete jasnije opisati drugima.

Postati ćete bolji u tome jer ćete i dalje vježbati svoju vještinu: napadati propagandnu matricu u njenim najslabijim i najranjivijim točkama u svakoj prilici. Vježbanjem do savršenstva, a što se više držite toga biti ćete bolji u uočavanju nedostataka u njegovom oklopu i ispaljivanju najštetnijih bombi istine ravno u njih.

U tome ćete biti bolji jer ćete nastaviti raditi na svom vlastitom unutarnjem razvoju kako bi uklonili sve laži iz vašeg sustava, od najočiglednijih propagandnih uvjerenja sve do vaših bazičnih pretpostavki o prirodi same stvarnosti. Jasno vam je da je to samo dio priče i da uvijek postoji mogućnost da će vam stvari postati jasnije iznutra iz dana u dan. Što manje vaš vid ometa laž, to ćete bolje moći vidjeti što se događa na bojnom polju.

Bit ćete bolji u borbi, i nastavit ćete se boriti bez obzira na sve. Ne zato što je to lagan rat, niti zato što je to rat koji je moguće dobiti, već zato što ste istinu učinili svojom najvećom vrijednošću, a neistina je zbog toga nedopustiva za vas. Na svakom koraku nastavit ćete napadati tvornicu laži sve dok se ona ne uruši u svoje vlastite temelje, bez ikakve mogućnosti popravljanja. Nastavit ćete gurati svoj mač dok ne vidite da on izlazi s druge strane.

I drugi će vam se pridružiti, jer su se i oni probudili u onome što se događa. A onda će ih biti još. I još više. I više.

Nema važnije borbe od ove. Opstanak i dobrobit cijele naše vrste ovisi o tome. Oligarsi i njihovi saveznici u vladinoj agenciji ne mogu biti poraženi sve dok ne postoji želja da se njihov propagandni stroj uništi.

Vi ste već uključeni u ovu borbu, tako da je moja svrha ovdje samo da vam zahvalim i ohrabrim vas, i potaknem da udvostručite svoje napore. Nikad ne sumnjajte da vaša uložena energija u ovaj napor nije dobro utrošena. Nikada nemojte dozvoliti da vas neko posrami da zašutite ili da vas uvjeri da su vaši napori uzaludni. Nikad ne sumnjajte da niste na pravom putu.

Vaša granica je vaša agilnost i vaš pristup inspiraciji. Nema te količine društvenog inženjeringa koji se može kretati tako brzo ili blistati kao istina. Imate sve što vam je potrebno za pobjedu, a više je znakova nego ikad da je pobjeda na horizontu. Ono što se nekad činilo nemogućim, sada se čini neizbježnim.

Volim vas.

Nastavite gurati.
Najbolji način da zaobiđete internetsku cenzuru i pobrinite se da vidite stvari koje objavljujem je da se pretplatite na e-mail listu za moju web stranicu, na koju ćete dobiti obavijest za sve što objavim. Moj rad je u potpunosti podržan od čitatelja, pa ako vam se svidio ovaj članak, razmislite o tome da ga podijelite, lajkajte me na Facebooku, slijedite moje zvjerke na Twitteru, ubacite nešto novca za dobru svrhu na Patreon ili Paypal, kupite nešto od moje slatke robe, kupite moju novu knjigu Rogue Nation: Psychonautical Adventures With Caitlin Johnstone, ili moju prethodnu knjigu Woke: Field Guide for Utopia Preppers. Za više informacija o tome tko sam, gdje stojim i što pokušavam učiniti s ovom platformom, kliknite ovdje. Svi, osim rasističkih platformi, imaju moje dopuštenje da besplatno objave ili koriste bilo koji dio ovog djela (ili bilo što drugo što sam napisala) na bilo koji način koji im se sviđa.