Čudni zvukovi
S


Bizarro Earth

Zvuci “truba na nebu” postaju sve čudniji širom svijeta

čudni zvukovi
Čudni zvukovi čuju se na nebu diljem svijeta. Nazivaju ih na razne načine: " Hum " ili " trube na nebu " ili čak "trube apokalipse", a do danas nemaju potpuno objašnjenje. U posljednje vrijeme ovi zvukovi postaju mnogo čudniji i čuju se diljem planeta. Već nekoliko godina ljudi diljem svijeta tvrde da čuju čudne zvukove koji dolaze s neba.

Ti su zvukovi opisani kao glasno pucketanje, zveckanje, zujanje ili čak zvukovi poput trube. Neki su ljudi snimili te zvukove i postavili ih na društvene mreže, gdje su izazvali znatiželju i nagađanja. Kakvi su to misteriozni zvukovi i odakle dolaze?

Niz glasnih i neobičnih zvukova koji dolaze iz "nevidljivog izvora", koji je krenuo u ožujku 2023. godine, kao da dolazi s neba, nastavlja kružiti svijetom, plašeći ljude koji su suočeni s ovim fenomenom.

Inače nakon ovog fenomena skeptici pohrle u domaće medije i počnu pričati o transformatorima (kao uzročnicima zvukova), no službenog objašnjenja o tome najčešće nema.

Komentar: Pogledajte 29. poglavlje knjige "Earth Changes and the Human Cosmic Connection" za više informacija o ovom fenomenu: Čudni zvukovi.


Blackbox

Znanstvenici ne znaju uzrok misteriozne 'nebeske buke' koja je ponovno uzbunila stanovnike San Diega u Kaliforniji

san diego
San Diego na zapadnoj obali pridružio se popisu gradova u SAD-u u kojima su se dogodilo neobjašnjivi događaji. "Misteriozno podrhtavanje opet se dogodilo u okrugu San Diega', naslov je koji je vrištao s naslovnice portala Strange Sounds.

Tresli su se prozori i vrata u velikom dijelu San Diega i Tijuane u srijedu kasno navečer, izazvavši paniku kod stanovnika koji su slično doživjeli prošloga mjeseca, ali i godinu dana ranije.

Nije uvijek bilo riječi o neobičnim zvukovima. Prije 30 godina tisuće stanovnika San Diega privuklo je ukazanje ubijene djevojke na praznom reklamnom panou u Chula Visti. Ali najčešće se radi od neobjašnjivim glasnim zvukovima koji se nazivaju nebeski potres.

Mnogi su u okrugu San Diega u srijedu prvo pomislili da je riječ o potresu, koji su česti u Kaliforniji. No mjerni uređaju nisu zabilježili podrhtavanje tla u tom razdoblju.

Neki nisu isključili da se radi o probijanju zvučnog zida s obzirom na to da je San Diego jaka pomorska vojna baza. Glasnogovornik Američke ratne mornarice opovrgnuo je takvu mogućnost.

Jesu li marinci prouzročili neobjašnjivu nebesku buku? Nisu željeli komentirati. Je li vojska testirala neko moderno oružje? I ovo pitanje ostalo je bez odgovora jer se tu obično radi o povjerljivim informacijama.

Question

Čudni zvukovi uplašili stanovnike Beograda

beograd
Čudan i neobjašnjiv zvuk koji se učestalo ponavljao nekoliko minuta uznemirio je građane pojedinih delova Beograda proteklih noći.

Neobjašnjiv zvuk najviše su čuli žitelji Zvezdare, Karaburme, Mirijeva i Vračara. Opisivali su ga kao zvuk gonga, prenosi RTS.

Beograđani su na društvenim mrežama napisali da ih podseća na tutnjanje ili čak udaranje i da je trajalo svega tri minuta.


Bell

Čudni zvukovi čuju se u Hillsborou, Oregon

čudni zvukovi oregon
7. studenog 2019. YouTuber 'Infinite Wolf' podijelila je snimke čudnih zvukova koje je čula sa neba Hillsboroa u Oregonu. Pitala se jesu li zvukovi "vanzemaljski", neki "tajni vladin projekt" ili zvučna halucinacija:


Cell Phone

"Nebeske trube" čule su se na nebu Port Coquitlama, Britanska Kolumbija

čudni zvuci
© vexels.com
Korisnik YouTubea "Shandleyman" čuo je čudne zvukove trube ispred svog doma uvečer 14. listopada 2019. Izvještava da je zvuk "poput trube/ flaute" trajao 6-7 minuta:
Bio sam u kupatilui nakon tuširanja i čuo sam vani nešto smiješno. Bila je prohladna noć pa nisam otvorio prozor da dalje istražujem.

Otprilike 5 minuta kasnije primijetio sam kako smiješni zvuk mijenja visinu kao da je efekt zbora. Izvadio sam telefon i počeo snimati. Uhvatio sam samo posljednji dio, ali buka je trajala dobrih 6 ili 7 minuta.

U ovom videozapisu učinak zbora jedva je primjetan, ali ono što možete čuti su pojedinačne trube/flaute koje ulaze i izlaze. Ako je ovo šala, netko je imao prilično pojačalo jer je ovo okruživalo moj grad Port Coquitlam.

Music

Čudni zvuci trube čuli su se na nebu Sabaha, Malezija

čudni zvuci
© Sem LeeSlika datoteke
3. listopada 2019. u odmaralištu Kokol Haven u Kota Kinabalu, Sabah, Malezija, začuli su se čudni zvuci trube. YouTuber 'lolman 20077' zabilježio je bizarne zvukove na svoj mobitel:


Blackbox

Čudni "zvukovi mlaznjaka" čuju se na nebu u Rumunjskoj

ćudni zvuci rumunjska
© YouTube / Alexandru V. Diaconu
11. kolovoza 2019. korisnik YouTubea 'Alexandru V. Diaconu' čuo je čudnu 'buku mlaznjaka' na nebu iznad Iasi u Rumunjskoj. Prenio je video snimke događaja:
Danas je drugi put da odjekuju ovi zvukovi mlaznih motora. Čudno je jer zračna luka nije u blizini moje lokacije, a avioni koji ovdje lete uvijek su dovoljno visoko da ne stvaraju toliko buke.

Ovaj put slučajno sam vidio neki dim i novi zvuk koji prati zvukove motora. Nalazim se u Iaşiju, Rumunjska, a zadnji put kad sam čuo ove zvukove mlaznjaka, prije nekoliko godina, ovdje sam objavio i isječak [26. lipnja 2014.].


Komentar: 20. travnja ove godine korisnik YouTubea 'Dumitru Daniela' objavila je slične snimke čudnih zvukova koje je čula na nebu Tulcea u Rumunjskoj, oko 300 km udaljenom od Iasija:




Music

Čudni zvuci trube čuli su se u blizini Heidelberga u Njemačkoj

čudni zvukovi njemačka
© YouTube / Daniel Jetschin
6. kolovoza 2019. YouTuber 'Daniel Jetschin' podijelio je nimak zvukova trube koje je čuo u blizini Heidelberga u Njemačkoj:
Nakon godina, konačno sam i sam bio svjedok neobične nepoznate pojave! Dogodilo se u blizini Heidelberga oko 9 sati ujutro. Ponovljeno 3 puta.


Eiffel Tower

Čuli su se čudni zvukovi u Parizu u Francuskoj

čudni zvuci pariz
20. lipnja 2019. korisnik usluge YouTube "Dawud Khan" objavio je videozapise o čudnim zvukovima koje je čuo iznad Pariza u Francuskoj:


Question

- Što je to? - Čuo se čudan zvuk u Tennesseeju

čudni zvukovi
13. svibnja 2019. godine korisnik usluge YouTube "D4RK-AURA" prenio je videozapise o čudnim zvukovima koje je čuo u Tennesseeju: