Jučer je ruska reprezentacija u hokeju na ledu na Zimskim olimpijskim igrama pobijedila SAD s rezultatom 4 : 0. The New York Post piše kako se trener američke hokejaške reprezentacije, Tony Granato, nakon utakmice nije htio rukovati s ruskim trenerom Olegom Znarokom. Razlog ljutnje je bio prilično čudan. Naime, Tony Granato je bio nezadovoljan s taktičkom odlukom Znaroka koji je svoju ekipu u posljednjoj minuti utakmice poslao u napad.
Hokej
© Sergei Bobylev/TASS
"Rusija ne samo da se uplitala u izbore u SAD-u, sada uništava i olimpijske nade naše zemlje", piše The New York Post.

Poraz 4 : 0 od sportaša iz Rusije su njihovi rivali iz SAD-a prihvatili tako bolno da se trener američke reprezentacije Tony Granato odbio rukovati s kolegom iz Rusije Oleg Znarokom, kako nalaže tradicija nakon svih utakmica.

List ističe da se Granato razljutio kada je ruski tim povećao svoju prednost u manje od dvije minute prije kraja igre, iako su Rusi bez sumnje pobijedili.

"To mi se nije svidjelo. Rezultat je 4 : 0″, izjavio je američki trener.

Nekoliko minuta prije kraja igre isključen je američki branič Matt Gilroy, a Rusi su stekli prednost. Tada je Oleg Znarok pustio na led jednog igrača iz "specijalne brigade", Ilju Kovaljčuka, što je izazvalo bijes njegovog američkog kolege, koji je prosvjedovao što Znarok u arenu baca najjači tim.

"Nastavite ih slati na led, samo nastavite!", povikao je bijesni Granato.

Iako to nema nikakve veze, The New York Post naglašava da se poraz dogodio dan nakon objave liste 13 ruskih građana, uključujući bliske prijatelje Vladimira Putina i tri ruske tvrtke, koje se optužuje da su se miješali u američke izbore.

Istovremeno, mnogi igrači trenutnog tima bili su članovi ruske reprezentacije koji su 2014. na Olimpijskim igrama u Sočiju sportski izgubili od američkog tima, nakon utakmice na kojoj je bio nazočan i predsjednik Rusije.