christchurch mass shooting
U sofisticiranom terorističkom napadu na više mjesta, počevši u 13:40 po lokalnom vremenu na Novom Zelandu ranije danas, nekoliko lokacija u gradu Christchurchu postalo je meta više naoružanih napadača, što je dovelo do velike sigurnosne operacije i stavljanja velikog dijela najvećeg grada u zemlji pod blokadu. Do sada je potvrđeno da je ubijeno 49 osoba, dok je 48 ozlijeđeno.

Medijski izvještaji počeli su sužavati fokus na jednu osobu, 28-godišnjeg australskog čovjeka po imenu Brenton Tarrant, koji je nosio GoPro kameru kako bi uživo prenio svoju ulogu u napadu, ali lokalna policija je izvijestila da su do sada uhitili četiri osobe. Sadistički psihopat napao je džamiju Masjid Al Noor na Aveniji Deans, istočno od središta grada, 10 minuta nakon početka podnevne molitve, tako da je bila puna vjernika dok je potrošio više rundi streljiva iz jednog od nekoliko oružja koje je donio sa sobom. Tijela su također pronađena na susjednim ulicama tako da se čini da su neke od žrtava ubijene ispred džamije. Jedan žrtva je dijete, ubijeno usred Avenije Deans.

Tarrant, međutim, nije mogao biti jedini napadač. Očevidkinja je za Christchurch Star rekla da je bila u svom automobilu blizu Al Noor džamije, kada je napad počeo. Nekoliko trenutaka nakon što je čula pucnjavu, ona kaže: "četiri do pet muškaraca je trčalo prema njoj". Užasnuta da će je uočiti, spustila je svoje sjedalo kako bi se mogla sakriti. Policija tada još nije stigla na mjesto događaja.

Drugi incident pucnjave počeo je, unutar 5 minuta od početka napada na Al Noor, u drugoj džamiji, Linwood Masjid na Aveniji Linwood. Ova lokacija je 5 km istočno od Al Noor džamije. Do sada je prijavljeno da je 7 osoba ubijeno tamo - opet, neki u zgradi, neki vani. Svjedoci na toj lokaciji kažu da su vidjeli kako muškarac izlazi iz džamije "noseći maskirnu opremu i motociklističku kacigu", te da su neki mještani krenuli u potjeru dok je napadač bježao.

Policija je također priopćila kako je onesposobila "nekoliko improviziranih eksplozivnih naprava" koje su pronađene u vozilima na različitim mjestima, jednu u ulici Strickland, 3 km jugoistočno od Al Noor džamije.

U međuvremenu, očevidac je rekao za New Zealand Herald da je vidio tijelo na parkiralištu u srednjoj školi Papanui, 4 km sjeverno od džamije Al Noor na Aveniji Deans. Škola je blokirana dok je policijski helikopter kružio nisko iznad, a desetine naoružanih policajaca pretraživalo je to mjesto. Učenici i osoblje su se sklonili u školi dok čovjek, opisan da "nosi vojnu odjeću", nije bio uhićen izvan škole.
christchurch mass shooting

Čovjek koji je uhićen izvan srednje škole Papanui
U 15:40 po lokalnom vremenu, dva sata nakon početka napada, policija u Christchurchu potvrdila je da je riječ o "višestrukom, istovremenom napadu".

christchurch terror attack

Lokacije terorističkog napada na više mjesta u Christchurchu, Novi Zeland, 15. ožujka 2019.
Snimci su se pojavili kako policija udara vozilo i kako je nekog uhitila, iako je nepoznato o kojem je od napadača riječ:


Tarrant, australski naoružani napadač koji se snimao vozeći se do džamije Al Noor i uzimajući vatreno oružje iz prtljažnika svog automobila, imao je natpise na oružju koji se odnose na poznate europske bitke protiv Osmanskog carstva, među ostalim "neonacističkim" sloganima, kao "Ovdje je vaš Migracijski Kompakt!" Evo snimke zaslona fotografija koje je posljednjih tjedana prenio na svoj Twitter račun, koji je izgleda otvorio prošli mjesec:
tarrant twitter
On je također navodno napisao "manifest" na 73 stranice pod nazivom "Velika zamjena", u kojem je obećao "osvetu" protiv "muslimanskih osvajača", pohvalio američkog predsjednika Trumpa, rekao da je na njega "prije svega utjecao Candace Owens", osuđivao pada europske (bjelačke) stope rađanja, i pozdravio psihopata uključenog u masakr na otoku Utoya i bombaški napad u Oslu u Norveškoj 2011. (Anders Breivik je, uzgredno, objavio sličan manifest o muslimanima, iako su njegove žrtve bile, uglavnom lijevičarsko nastrojeni sinove i kćeri norveške elite. I on također nije sam mogao izvršiti taj teroristički napad na više mjesta).

Evo manifesta "bijele moći" koji se pripisuje Tarrantu. Obratite pažnju na isticanje njegovog identiteta, nedostatka obrazovanja i stil pitanja i odgovora u trećem licu:

Tarrant manifesto
Tarrant manifesto
Tarrant manifesto
Međutim, najbizarnije su bile Tarrantove posljednje riječi prije nego što je počeo sudjelovati u napadu: "Zapamtite momci, pratite Pewdiepie", misleći na nadimak jednog od najpopularnijih kanala na YouTubeu, kojeg vodi švedski gamer i zabavljač Felix Kjellberg.


Australija ima stroge zakone o kontroli oružja od masakra u Port Arthuru 1996. godine, kada je teroristički napad na više mjesta u Tasmaniji bio pripisan čovjeku s niskim IQ-om (u suđenju putem medija, imajući na umu da taj slučaj nikada nije došao pred sud). Arsenal oružja i eksploziva koji je korišten u ovom terorističkom napadu nesumnjivo će prisiliti vlasti na Novom Zelandu da provedu strožu kontrolu oružja. Drugi će na to povezati proliferaciju videoigara pucačina iz prvog lica.

Međutim, glavni naglasak je očito usmjeren na držanju "alt-desnih" stranica, osoba i foruma izravno odgovornim za napade. Pozadinska priča o Tarrantu do sada jest da je član foruma 8Chan, koji godinama nemilosrdno trola politički korektne doktrine multikulturalizma i ljevičarske dogme općenito. Dok je njegov "manifest" protkan klišejskim "psećim zviždaljkama" za bijele supremaciste, za svakoga tko zna koliko je šašava i smiješna većina PewDiePiejevog sadržaja, Tarrantov nonšalantni povik YouTube zvijezdi trenutaka prije početka njegove uloge u napadima je neskladan, blago rečeno.
Brenton Tarrant

Snimke zaslona Tarrantova livestream video materijala dok je ubio 30-ak nenaoružanih ljudi u i oko džamije Al Noor u Christchurchu.
Gotovo svaka "politička želja" u ovom "manifestu" ponavlja važne teme o kojima se raspravlja u nezavisnim medijima i od strane populističkih pokreta i kandidata. Iako postoji određena sličnost između njegovog sadržaja i onoga što kritičari masovne migracije u Europu ističu, to je uglavnom ponavljanje ružnih karikatura za koje mainstream mediji tvrde da ih utemeljeni, razumni konzervativno orijentirani ljudi zapravo zagovaraju. U tom smislu, dokument predstavlja savršenu namještaljku koja pruža materijal ljevičarima kako bi se i dalje "samo-radikalizirali" i dalje osuđivali "desnicu", a za "desnicu" da dodatno utone u mentalitet opsade, a za medije da rasplamsaju napetosti između njih, i unutar zapadnog društva u cjelini.

Dok Novi Zeland do sada nije bio izravno teroriziran, kao jedan od "Pet Očiju" u anglosferi, neizbježno je apsorbirao velik dio postmodernističke ljevičarsko-liberalne doktrine. Jordan Peterson je nedavno imao turneju ''dolje ispod'', i unatoč tome što su ih njihovi mediji upozorili da profesor na Sveučilištu u Torontu "prijeti temeljnim vrijednostima našeg društva", bio je, naravno, veliki hit kod mnogih Kiwija.

Kao da potvrđuje taj motiv okaljanja konzervativne kontra-kulture putem asocijacije, britanski ministar unutarnjih poslova izjavio je da platforme društvenih medija "moraju učiniti nešto kako bi spriječile da se to događa":

Teoretičari slučajnosti nesumnjivo neće vidjeti nikakav problem tajminga s činjenicom da su Izraelci - tri tjedna do izbora koji bi mogli smijeniti Netanyahuovu diktaturu - pokrenuli zračne napade na oko 100 lokacija širom Pojasa Gaze, unutar dva sata nakon napada na više mjesta u Christchurchu. Njihovo opravdanje za to bilo je da su dvije rakete ispaljene po prvi put na Tel Aviv od 2014. godine, a ipak, kao u očekivanju čvrstih i vjerodostojnih poricanja odgovornosti od strane Hamasa, izraelski mediji jutros izvještavaju da "se čini" da su te dvije rakete "ispaljene slučajno tijekom održavanja".

Novi Zeland / Australija sada imaju svoj "veliki bjelački etno-nacionalistički" teroristički napad. Možda bude potrebno godinu ili dvije, ali možemo razumno predvidjeti popratni "islamski teror" u kojem su muslimani umiješani u "prateći" masakr bijelaca. "ISIS" je,(tj. Saudijska Arabija, Izrael i SAD) navodno pozvao na osvetu. Suština svega toga je očigledno izazvati i pojačati polarizaciju društva - ne samo između muslimana (koji čine jedva 1% populacije Novog Zelanda od 4 milijuna) i nemuslimana, već da se na široko utječe na svakoga putem "strategije napetosti".

Dok se štete ovog zločina nastavljaju, imajte na umu, dok mediji okrivljuju ove napade na jednog čovjeka i njegove "neonacističke ideje", i dok promatrate kako se nezavisne medije, mislioce ili bilo koga tko drži različita mišljenja na društvenim medijima optužuje za ubojstvo žrtava u Christchurchu, da je "Sukob civilizacija", sa svojim umjetno induciranim "mi naspram njih" mentalitetom, sastavni dio "Kulturnog rata" o tome koje vrijednosti, točno, "Zapad" - i civilizacija na globalnoj razini - treba utjeloviti. Postoje, doista, "prijetnje temeljnim vrijednostima našeg društva", a oni ne namjeravaju predati svoja prijestolja bez prolivanja krvi.